مهر الماس

مروموم از نظر تاریخی

مهروموم1

مهروموم خاص ترین راه برای اضافه کردن یک نشانه منحصر‌به‌فرد و ظریف به کارت دعوت یا کارت هدیه شما است، اما اگر در مورد استفاده از مهروموم تازه وارد هستید، شروع آن ممکن است دشوار باشد. در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از مهروموم استفاده کنید.

از نظر تاریخی، بسیاری از مردم همیشه پاکت‌نامه‌ها را با زبان زدن مهروموم می‌کردند. اما با همه گیر شدن ویروس کوید 19، در زمان‌های اخیر بسیاری نگران انتشار یا ابتلا به این ویروس شده‌اند. همچنین تعدادی پیامد منفی تعمیم یافته زبان زدن به پاکت‌نامه وجود دارد مانند: طعم نامناسب و خشک شدن زبان.

انواع موم‌ها

  • موم قلمی: این نوع موم ساده‌ترین و راحت‌ترین موم برای استفاده است، اما لازم به ذکر است که کنترل آن سخت‌تر است. این نوع از مهروموم یک مهروموم آشفته‌تر اما سنتی‌تر ایجاد می‌کند. موم‌های قلمی در رنگ‌های مختلف وجود دارند. این ساده‌ترین روش است و تنها وسیله‌‌ای که نیاز دارید فندک یا کبریت است. این همان نوع موم آب‌بندی است که پادشاهان و ملکه‌ها در زمان‌های گذشته استفاده می‌کردند.
  • موم‌های گرانول: این نوع مهر از نوع انعطاف‌پذیر بوده و در دو نوع موم قلمی و گرانول با مواد اولیه با کیفیت و عالی تولید می‌شود.این نوع موم در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع تولید می‌شود. با این روش می‌توانید مهروموم‌های مرمری و مومی چند رنگ بسازید! شما می‌‌توانید با استفاده از مهره‌های مهروموم موم رنگ‌های مختلف و همچنین انواع مختلف موم مانند موم نیمه‌شفاف یا موم کهربای شفاف، خلاقیت به خرج دهید

روش استفاده از موم قلمی

یک عدد موم قلمی را درون محفظه چسب حرارتی سایز بزرگ (چسب تفنگی با قطر ۱۲ میلی‌متر) قرار میدهیم. سپس دستگاه را به برق متصل میکنیم و حدود ۵ دقیقه صبر میکنیم تا کاملا گرم شود.ماشه چسب را فشار میدهیم تا موم بیرون آمده و به مقدار لازم در محل موردنظر خود برای مهروموم، خالی میکنیم و سپس مهر را به آرامی روی موم فشار میدهیم تا طرح مهر روی موم آب‌شده نقش ببندد.حدود ۳۰ ثانیه صبر میکنیم تا اجازه دهیم مایع موم کمی سرد شود سپس مهر را به آرامی از روی موم برمیداریم.(روش استفاده از مهر و موم گرانول را در مقاله لینک شده توضیح داده ایم با مراجعه اطلاعات خود را برای خرید افزایش دهید)

نکات مهم در ارتباط با طرز استفاده از مهروموم

استفاده از موم مناسب و با کیفیت. موم را باید با حرارت غیر مستقیم آب کنیم. استفاده از حرارت مستقیم باعث سیاه شدن موم می‌شود.بهتر است سطح مهر فلزی را قبل از زدن روی موم کمی به روغن آغشته کنیم و پس از زدن مهر بر روی موم حتما لازم است اجازه دهیم موم کمی سرد شود و بعد مهر را از روی آن جدا کنیم

فهرست مطالب